18638

Çalışma Sistemimiz

"Yüzyıl Sonra Banka Hesabımın Ne Kadar Olduğunun, Ne Tip Bir Evde Oturduğumun yada Ne Çeşit bir Araba Kullandığımın bir Önemi Kalmayacak... Ancak Bir Çocuğun Hayatında Önemli Olduğum için Dünya Farklı Olabilir"

Sayın Veliler ve Sevgili Öğrenciler; Eğitime Bakış Açımız Hiçbir Zaman Ticari Olmamıştır ve Olmayacaktır. Bu Anlamda bir Portal Olarak Çalışmıyor Sadece Güvenilir ve Referanslı Bir Kadro Oluşturarak Yaptığımızı işi Layıkıyla Yapmak ve Geleceğimizi Emin Ellere Teslim Etmek için Üzerimize Düşeni Yapmak İstiyoruz. Öğrencinizin Geleceğini Bize Emanet Ettiğinizin Bilincinde Davranmaya Çalışıyoruz.

Sistemimizdeki 150-200 Civarı Öğretmen ve Üniversite Öğrencisi, 24 Eğitim Danışmanı ile Her Yıl Yaklaşık 240-300 Civarı Öğrenciye Kaliteli Hizmet Vermek İstiyoruz. Süreç İçinde Gerekli Değerlendirmeleri Yapıyor ve Verimli Olabileceğimiz Öğrenci ve Veli Portföyüne Yardımcı Olmaya Çalışıyoruz. Verimli bir Şekilde danışmanlığını Yürütebileceğimiz Öğrenci Sayısına Ulaştıktan Sonra Referanslarla Bize Ulaşan Yüze Yakın Velimizi de Malesef Geri Çevirmek Zorunda Kalıyoruz. Bu Durumu Ortadan Kaldırabilmek için Sistem Verimliliğini Korumak Şartı ile Sistemimize Yeni Meslektaşlarımızı Katmaya Çalışıyor ve Anlayışınıza Sığınıyoruz.

Sistemimize Kattığımız Öğretmenleri ve Ders Alan Öğrencileri Haftalık&Aylık Takibimize Alıyoruz.Bizler anne ve baba olarak çocuklarımızın eğitim disiplini konusunda çocuklarımızla nitelikli bir ilişki kuramıyoruz. Bunun temelinde çocuklarımızın bizi her zaman anne ve baba olarak görmesi yatmaktadır. Bu nedenle öğrenciler, veli ve öğretmenlerine karşı çok farklı tutum sergilemektedirler.
 
Bunun bilincinde olarak çocuklarınıza doğru bir çalışma alışkanlığı kazandırmak gereklidir. Bunuda en iyi yapacak olanlar çocuklarınızın öğretmenleri veya eğitim koçları olacaktır...

Biz önce öğrencimizi velilerimizden, sonrada velilerimizi öğrencilerden bilgi alarak tanımaya çalışıyoruz. Daha sonraki aşamada ise öğrenci ve velilerin beklentilerini öğrenmeye çalıyoruz. Öğrencimizi keşfetmeye çalışıyor ve rotamızı çiziyoruz.
 
Çalışacağımız Öğretmenlerin Belirlenmesi;
Velilerin bize çocuklarının geleceklerini emanet ettiklerinin bilincinde ve farkında olarak oluşturacağımız kadronun mutlaka referans verebileceğimiz öğretmen olmasını sağlamaya çalışıyoruz.
Anlaşmadan önce öğretmenlerimizin referanslarını araştırıyor, demo ders anlatımı vb. faaliyetlerde bulunarak referanslı ve güvenilir bir kadro oluşturmaya çalışıyoruz.

Çalışma Şeklimiz;
Danışmanlarımızın veli ve öğrenci ile tanışması-iletişime geçmesi
Öğrencinin genel durumu-akademik başarısı-algılama seviyesinin belirlenmesi
Öğrencinin hangi derslerden ne kadar özel derse ihtiyacının olduğunun belirlenmesi
Yönlendirilecek öğretmenin belirlenmesi ve öğrenciyle ilgili bilgilerin aktarılması
Belirli periyotlarda öğrenci-öğretmen ve velilerden geri dönütlerin alınması(performans değerlendirme testleri-sınavlar vb..)
Özel dersin verimliliğinin denetlenmesi ve gerekli tedbirlerin, kararların alınması ve öğretmene iletilmesi

Herhangi bir referans uyuşmazlığı olması veya verim alınamaması durumunda öğretmen değişikliğine gidiyor, ne öğretmeni nede öğrenciyi mağdur etmiyoruz....